Bal karnawałowy 2024 - Wyginam śmiało ciało

W dniu 9 lutego 2024 w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. W imprezie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Zanim rozpoczęły się tańce i zabawy, uczniowie usłyszeli kilka słów na temat karnawału. 

Karnawał to czas zabaw trwający od 6 stycznia (Święto Trzech Króli) do Środy Popielcowej, która w tym roku przypadła na dzień 14 lutego. Najhuczniej karnawał obchodzi się w Brazylii. Tam organizowane są parady, podczas których prezentowane są kolorowe stroje i ciekawe tańce.

W trakcie trwania szkolnego karnawału uczniowie tańczyli indywidualnie oraz brali udział w zabawach grupowych i konkursach. Były to zabawy takie jak: "Tańczymy Labada" oraz "Worek Cudów". Uczniowie świetnie się bawili, wyciągając z tajemniczych worków przeróżne akcesoria i przebrania, takie jak: kapelusze, peruki czy kolorowe okulary.

Odbyły się również konkursy: taniec z balonem w parach, przechodzenie "pod kijem" oraz tak zwane "Gorące poduszki". Zwycięzcy otrzymali nagrody na koniec balu. Nauczyciele zdecydowali, kto wygra konkurs na najlepsze przebranie, oraz kto zostanie Królem i Królową karnawału. 

Tegoroczny bal karnawałowy był bardzo udany. Uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili, część przebrała się za przeróżne postacie, na przykład Spidermana, geparda, a także za starego dziadka. Zabawy było co niemiara!