Etap Powiatowy 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeszedł do historii

W piątek 19 kwietnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Etap Powiatowy 45 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy dla uczniów szkół podstawowych. Do walki o tytuł mistrzów stanęło siedem drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w wieku 12-15 lat.

Podczas zawodów uczniowie brali udział w kilku konkurencjach. Wiedzę teoretyczną zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego, a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Ważną konkurencją było także zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Startujące zespoły wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego i wykonaniem opatrunku pozorowanej rany oraz świetnymi umiejętnościami jazdy na rowerze - poinformował - Marek Szymański

W tym roku najlepszą drużyną w roczniku 2012 i młodsi okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, która zgromadziła 67 punktów karnych, tuż za uczniami z Golczewa uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim z 76 punktami karnymi, na najniższym stopniu podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie z 86 punktami karnymi.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentowała się Patrycja Graj ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, która na swoim koncie zgromadziła 9 punktów karnych, na drugim miejscu z 12 punktami karnymi uplasowała się Kaja Król Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, natomiast trzecie miejsce przypadło Adamowi Beck ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie, który na swoim koncie zgromadził 14 punktów karnych.

Specjalną Nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Świerzno, pana Radosława Drozdowicza została nagrodzona Lena Cichorek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, która zgromadziła 15 punktów karnych.

W roczniku 2009 i młodsi najlepsi okazali się uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, którzy zgromadzili 46 punktów karnych, drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim z 49 punktami karnymi, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie z 50 punktami karnymi. Na czwartym miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi, którzy na swoim koncie zgromadzili 67 punktów karnych.

W klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Krystian z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, który na swoim koncie zgromadził 10 punktów karnych, na drugim miejscu uplasował się Filip Wiciński ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie z 13 punktami karnymi, natomiast trzecie miejsce zajęła Natasza Borowa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim z 14 punktami karnymi.

Specjalną Nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Świerzno, pana Radosława Drozdowicza został nagrodzony Filip Wiciński ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Stuchowie, który zgromadził 13 punktów karnych.

Podczas konkursu na uczestników oraz opiekunów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Staszic działające przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Etap Powiatowy 45. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowy przeszedł do historii. Jednak w tym miejscu należy wspomnieć, iż konkurs finansowany był przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej, Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Członków Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miejski w Dziwnowie, Urząd Miejski w Golczewie, Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Urząd Gminy w Świerznie oraz Urząd Miejski w Wolinie.

Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, uczniom oraz nauczycielom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, a także członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Kamieńskiego.