79. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

W środę 8 maja, na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim, odbyły się uroczyste obchody 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej, których organizatorami byli Społeczna Powiatowa Rada Kombatancka, Powiat Kamieński oraz Gmina Kamień Pomorski.

Uroczystości rozpoczęły się od odegrania hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, następnie przemówienie wygłosił pan Stanisław Kuryłło, Burmistrz Kamienia Pomorskiego, w którym wspomniał o sytuacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz podziękował obecnym kombatantom za patriotyczną postawę podczas II wojny światowej.

W obchodach uczestniczyły także poczty sztandarowe, delegacja z 8.Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie, służby mundurowe, samorządowcy, delegacje ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, instytucji i stowarzyszeń.

Nie zabrakło również występu młodzieży szkolnej. Wiersze Wisławy Szymborskiej pt. "Koniec i początek" wyrecytowały Anna Kaleta oraz Magdalena Idzik z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Następnie Amelia Kusio, Nikola Kusio, Julia Aulich, Zuzanna Łopatowska oraz Aleksandra Wodzińska zaśpiewały utwór „Wolność”.

Kolejnym elementem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem na Cmentarzu Wojennym przez przybyłe delegacje.

Na zakończenie została oddana salwa honorowa przez Kompanię Honorową 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie pod dowództwem porucznika Piotra Matuszewskiego.

Serdecznie dziękujemy delegacjom i gościom za liczne przybycie.

Już teraz serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z okazji obchodów 79 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 w Konkatedrze św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim.